portfolios.tools

Impermanent Verlies Calculator

Gebruik onze gratis calculator. Modelleer het risico van AMM-liquiditeitspools wanneer tokenprijzen afwijken van uw instapverhouding.

Impermanent Verlies Calculator
Resultaten
Impermanent Verlies (%)3,18%
Vastgehouden Waarde (per eenheid)US$ 1,2
Waarde in Pool (per eenheid)US$ 1,16
Vastgehouden Waarde (totaal)US$ 12.000
Waarde in Pool (totaal)US$ 11.618,95

Vind je deze tool leuk? Help portfolios.tools voor altijd gratis te houden.

$5
$1$50

Hoe Het Werkt

Voer procentuele prijsverandering in voor token A en token B, gewichtstoewijzing voor token A zoals 50 voor gelijk gewicht, en initiële investering. De calculator berekent verloren waarde vergeleken met simpelweg beide tokens buiten pool houden. Modelleert automated market maker liquiditeitspool gedrag wanneer prijzen divergeren van instap ratio. Gebruik realistische prijsverandering paren uit historische volatiliteit van uw token duo in plaats van willekeurige ronde getallen. Negatieve prijsveranderingen op een token met andere vlak spiegelen veelvoorkomende bear market LP scenario's.

Bekijk impermanent loss percentage, hold versus liquiditeit waarde, en dollar verschil. Pas prijsveranderingen en gewichten aan voor stress test verschillende pool scenario's. Hogere prijsdivergentie betekent altijd hogere impermanent loss groeiend nonlinearly naarmate prijsratio van instap wegbeweegt. Gelijke 50/50 pools gebruiken klassieke hier gegeneraliseerde formule voor andere gewichten. Hold waarde en pool waarde totalen schalen linear met initiële investering om per eenheid resultaten te vermenigvuldigen met positiegrootte.

Het impermanent verlies groeit niet-lineair wanneer de prijsratio van de instap afwijkt. Gelijke 50/50 pools gebruiken klassieke hier gegeneraliseerde formule voor andere gewichten. Hold waarde en pool waarde totalen schalen linear met initiële investering om per eenheid resultaten te vermenigvuldigen met positiegrootte.

Impermanent Verlies Calculator. Alle berekeningen draaien in uw browser en waarden worden nooit naar server gestuurd.

Stap voor stap

  1. Voer prijsveranderingen, token A gewicht en initiële investering in
  2. Bekijk impermanent loss percentage en hold versus pool waarden
  3. Stress test verschillende prijsdivergentie scenario's

Rekenvoorbeeld

Voer procentuele prijsverandering in voor token A en token B, gewichtstoewijzing voor token A zoals 50 voor gelijk gewicht, en initiële investering.

Impermanent Verlies Calculator: Bekijk impermanent loss percentage, hold versus liquiditeit waarde, en dollar verschil.

Wanneer deze calculator gebruiken

Wanneer deze calculator gebruiken: Modelleer het risico van AMM-liquiditeitspools wanneer tokenprijzen afwijken van uw instapverhouding.

Impermanent Verlies Calculator. portfolios.tools

Veelgemaakte fouten

Veelgemaakte fouten: Voer procentuele prijsverandering in voor token A en token B, gewichtstoewijzing voor token A zoals 50 voor gelijk gewicht, en initiële investering.

Impermanent Verlies Calculator. Bekijk impermanent loss percentage, hold versus liquiditeit waarde, en dollar verschil.

De Formule

prijsverhouding = (1 + prijsveranderingA/100) / (1 + prijsveranderingB/100)

impermanentVerliesPct = |2 × sqrt(prijsverhouding) / (1 + prijsverhouding) - 1| × 100

waardeVasthouden = gewichtA × (1 + prijsveranderingA/100) + gewichtB × (1 + prijsveranderingB/100)

waardeInPool = waardeVasthouden × 2 × sqrt(prijsverhouding) / (1 + prijsverhouding)

Alle berekeningen draaien in uw browser en waarden worden nooit naar server gestuurd. Negeert swap fees, rewards en gas kosten. Netto LP winst vereist fee inkomen minus IL minus kosten. Prijsratio formule generaliseert constant product AMM wiskunde voor twee token pools.

Beperkingen en aannames

Alle berekeningen draaien in uw browser en waarden worden nooit naar server gestuurd. Negeert swap fees, rewards en gas kosten. Netto LP winst vereist fee inkomen minus IL minus kosten. Prijsratio formule generaliseert constant product AMM wiskunde voor twee token pools. Impermanent Verlies Calculator.

Belangrijke termen

Wat veroorzaakt impermanent verlies
Impermanent loss gebeurt wanneer u twee tokens in AMM liquiditeitspool stort en prijzen divergeren.
Hoe wordt impermanent verlies berekend
Formule voor 50/50 pool is twee keer vierkantswortel prijsratio gedeeld door een plus prijsratio min een.
Modelaanname
Verlies wordt permanent wanneer u uit pool opneemt terwijl divergentie bestaat.

Alternatieven vergelijken

Evalueer DeFi rendementen met Staking Real Yield calculator en pool risico met Volatility Drag op portfolios.

portfolios.tools alternatieven vergelijken Impermanent Verlies Calculator.

FAQ

Wat veroorzaakt impermanent verlies?

Impermanent loss gebeurt wanneer u twee tokens in AMM liquiditeitspool stort en prijzen divergeren. Pool rebalanceert automatisch, waardoor u meer van dalend asset en minder van stijgend asset houdt versus simpelweg beide tokens houden. Correlatie tussen tokens drijft ernst: stabiele paren zien minder IL dan volatile niet gecorreleerde paren. Stablecoin paren nabij peg tonen minimaal IL tot depeg gebeurtenissen plotselinge divergentie veroorzaken.

Hoe wordt impermanent verlies berekend?

Formule voor 50/50 pool is twee keer vierkantswortel prijsratio gedeeld door een plus prijsratio min een. Token A verdubbelt terwijl B vlak in 50/50 pool levert ongeveer 5.7% impermanent loss voor fees. Vijfvoudige beweging levert ongeveer 25.5% IL. Gegeneraliseerde formule hier ondersteunt niet 50 gewichten. ETH BTC pools 80/20 concentreren IL risico aan dominante token kant. Symmetrisch tegengestelde bewegingen op beide tokens kunnen IL verlagen versus eenzijdige moonshots.

Wanneer wordt impermanent verlies permanent?

Verlies wordt permanent wanneer u uit pool opneemt terwijl divergentie bestaat. Als prijzen terugkeren naar instap ratio voor opname, verdwijnt verlies. Verdiende trading fees kunnen IL compenseren als volume hoog relatief tot prijsbeweging. Netto LP winst vereist fee inkomen minus IL minus gas en protocol kosten. Hoog volume stabiele paren verdienen vaak genoeg fees om IL te overtreffen over multi maand horizonnen ondanks lage headline APY.

Wat doet de gewichtsparameter?

Gewicht bepaalt initiële storting splitsing tussen token A en token B. Concentrated liquidity pools gebruiken niet 50 gewichten. Pas gewicht parameter aan uw pool configuratie aan voor IL vergelijking met hold strategie. Uniswap v3 style ranges worden hier niet gemodelleerd: deze calculator neemt full range AMM gedrag aan.

Welke gerelateerde tools moet ik gebruiken?

Vergelijk LP rendement netto IL met Staking Real Yield calculator en volatiliteit effecten met Volatility Drag tool. Modelleer fee inkomen apart omdat deze calculator swap fees, rewards en gas kosten negeert. LP providers in volatile altcoin paren moeten 50% en 100% eenzijdige bewegingen stress testen voor kapitaal commit.

Hoe gebruik ik Impermanent Verlies Calculator op mobiel gebruiken?

Ja. Impermanent Verlies Calculator werkt in elke moderne mobiele browser. Optionele data blijft alleen op uw apparaat.

Waar worden mijn gegevens opgeslagen in Impermanent Verlies Calculator?

Nergens op onze servers. Berekeningen draaien lokaal in uw browser.

Moet ik Impermanent Verlies Calculator gebruiken voor belasting of juridische beslissingen?

Nee. Impermanent Verlies Calculator levert educatieve schattingen. Raadpleeg een professional voor belangrijke beslissingen.

Gerelateerde Tools

Evalueer DeFi rendementen met Staking Real Yield calculator en pool risico met Volatility Drag op portfolios.tools bij dimensioneren liquiditeitsvoorziening versus simple hold strategieen na modelleren impermanent loss op verwachte prijspaden.