Volgorderisico Tester
Toont de verwoestende impact van marktcrashes vroeg in het pensioen met herschikte rendementsvolgordes.
Vind je deze tool leuk? Help portfolios.tools voor altijd gratis te houden.
Hoe Het Werkt
Voer uw portefeuillegrootte, geplande jaarlijkse opname, pensioenhorizon in jaren in en kies een vooraf ingestelde rendementsvolgorde of voer aangepaste jaarlijkse rendementen in. De calculator simuleert twee tegengestelde volgordes om het bereik van mogelijke uitkomsten te tonen.
Bekijk of uw portefeuille de slechtste volgorde (slechte start) en beste volgorde (goede start) overleeft, de uiteindelijke portefeuillewaarden, het break even veilige opnamebedrag en de jaarlijkse trajectorie. Pas opnames aan om een duurzame voet te vinden.
Verlaag de initiële opnamevoet van vier naar drie komma vijf procent om te zien hoe uitputtingsstatistieken verbeteren op ongunstige sequenties. Bucket strategieën scheiden korte termijn uitgavencash van groei activa om gedwongen aandelenverkopen tijdens het eerste berenjaar van pensionering te vermijden.
Volgorderisico Tester. Alle berekeningen draaien in uw browser.
Stap voor stap
- Voer uw financiële parameters in de invoervelden in
- Pas aannames aan om verschillende scenario's te testen
- Bekijk resultaten, grafieken en overzichtskaarten
Rekenvoorbeeld
Voer uw portefeuillegrootte, geplande jaarlijkse opname, pensioenhorizon in jaren in en kies een vooraf ingestelde rendementsvolgorde of voer aangepaste jaarlijkse rendementen in.
Volgorderisico Tester: Bekijk of uw portefeuille de slechtste volgorde (slechte start) en beste volgorde (goede start) overleeft, de uiteindelijke portefeuillewaarden, het break even veilige opnamebedrag en de jaarlijkse trajectorie.
Wanneer deze calculator gebruiken
Wanneer deze calculator gebruiken: Toont de verwoestende impact van marktcrashes vroeg in het pensioen met herschikte rendementsvolgordes.
Volgorderisico Tester. portfolios.tools
Veelgemaakte fouten
Veelgemaakte fouten: Voer uw portefeuillegrootte, geplande jaarlijkse opname, pensioenhorizon in jaren in en kies een vooraf ingestelde rendementsvolgorde of voer aangepaste jaarlijkse rendementen in.
Volgorderisico Tester. Bekijk of uw portefeuille de slechtste volgorde (slechte start) en beste volgorde (goede start) overleeft, de uiteindelijke portefeuillewaarden, het break even veilige opnamebedrag en de jaarlijkse trajectorie.
De Formule
Voor elk jaar: portefeuille = (portefeuille - opname) × (1 + rendement)
Beste startvolgorde: rendementen gesorteerd van hoog naar laag
Slechtste startvolgorde: rendementen gesorteerd van laag naar hoog
Break-even opname gevonden via binaire zoekopdracht: maximale jaarlijkse opname die de slechtste volgorde overleeft
Als de portefeuille nul bereikt, is het pensioenplan voor die volgorde mislukt.
Alle berekeningen draaien in uw browser. Waarden worden nooit naar een server verzonden.
Beperkingen en aannames
Alle berekeningen draaien in uw browser. Waarden worden nooit naar een server verzonden. Volgorderisico Tester.
Belangrijke termen
- Wat is volgorderisico van rendementen
- Het volgorderisico is het gevaar van met pensioen gaan tijdens een bearmarkt.
- Hoe worden goede en slechte volgordes bepaald
- De calculator neemt historische rendementsgegevens en herschikt ze in de best mogelijke volgorde (hoogste rendementen eerst) en slechtst mogelijke volgorde (laagste rendementen eerst).
- Modelaanname
- De veilige opnamevoet is het maximale bedrag dat u jaarlijks kunt opnemen zonder zonder geld te komen.
Alternatieven vergelijken
Meer calculators beschikbaar op portfolios.
portfolios.tools alternatieven vergelijken Volgorderisico Tester.
FAQ
Wat is volgorderisico van rendementen?
Het volgorderisico is het gevaar van met pensioen gaan tijdens een bearmarkt. Als u elk jaar hetzelfde bedrag opneemt, putten vroege verliezen uw portefeuille veel sneller uit dan late verliezen. Twee gepensioneerden met identieke gemiddelde rendementen kunnen totaal verschillende uitkomsten hebben op basis van de volgorde van die rendementen.
Hoe worden goede en slechte volgordes bepaald?
De calculator neemt historische rendementsgegevens en herschikt ze in de best mogelijke volgorde (hoogste rendementen eerst) en slechtst mogelijke volgorde (laagste rendementen eerst). Dit toont het bereik tussen beste en slechtste pensioenuitkomsten.
Wat is een veilige opnamevoet?
De veilige opnamevoet is het maximale bedrag dat u jaarlijks kunt opnemen zonder zonder geld te komen. De calculator vindt dit via binaire zoekopdracht, door opnamebedragen te testen tegen de slechtste rendementsvolgorde.
Is de 4%-regel betrouwbaar?
De klassieke 4% regel werkt voor 30 jarige pensioenen in de meeste historische scenario's, maar kan falen in de slechtste volgordes. Het uitvoeren van deze simulatie met uw portefeuillegrootte, opnamebehoeften en tijdshorizon geeft een gepersonaliseerde veilige voet.
Welke gerelateerde pensioentools moet ik gebruiken?
Gebruik de Lost Decade Backtester voor specifieke vlakke marktperiodes, de Historical Drawdown tool voor piek dal analyse, en de Volatiliteitsrem calculator om rendementserosie te begrijpen.
Hoe gebruik ik deze Volgorderisico Tester op telefoon of tablet?
Ja. Volgorderisico Tester werkt in elke moderne mobiele browser. Optionele data blijft alleen op uw apparaat.
Waar worden mijn gegevens opgeslagen in Volgorderisico Tester?
Nergens op onze servers. Berekeningen draaien lokaal in uw browser.
Moet ik Volgorderisico Tester gebruiken voor belasting of juridische beslissingen?
Nee. Volgorderisico Tester levert educatieve schattingen. Raadpleeg een professional voor belangrijke beslissingen.
Gerelateerde Tools
Meer calculators beschikbaar op portfolios.tools voor pensioenplanning, portfolio analyse en opties.