portfolios.tools

Faillietkans Calculator

Faillietkans bij pensionering via Monte Carlo simulatie met constant opnamepercentage: slagingspercentage en schatting van veilige opname.

Faillietkans Calculator
Resultaten

Faillietkans %

9.4

Slagingspercentage %

90.6

Mediaan Eindsaldo $

2140183.53

10e Percentiel Saldo $

33257.93

90e Percentiel Saldo $

8368025.05

Veilige Opnamerate %

3.5

Vind je deze tool leuk? Help portfolios.tools voor altijd gratis te houden.

$5
$1$50

Hoe Het Werkt

Voer uw huidige portefeuillesaldo in dollars in, het jaarlijkse opnamepercentage als percentage van het beginsaldo, het verwachte jaarlijkse rendement in procenten, de jaarlijkse volatiliteit als standaardafwijking in procentpunten en de tijdshorizon in jaren. De calculator valideert basisbeperkingen zoals positieve noemers en toont duidelijke resultaten wanneer gegevens onvolledig zijn. Het model voert 10.000 onafhankelijke Monte Carlo simulaties uit met een vaste-seed generator voor reproduceerbare resultaten. Elke simulatie projecteert de portefeuille jaar na jaar door de vaste opname af te trekken en een willekeurig gegenereerd rendement toe te passen via de Box-Muller transformatie, die twee uniforme willekeurige getallen omzet in een normaal verdeelde variabele met het opgegeven gemiddelde en de opgegeven standaardafwijking.

De faillietkans wordt berekend als het percentage van de 10.000 simulaties waarin de portefeuille nul of lager bereikt voor het einde van de horizon. Het slagingspercentage is het complement: 100% minus de faillietkans. Bekijk de samenvattende metrics, de mediane en 10e en 90e percentiel eindsaldi, en de geschatte veilige opnamerate, allemaal bijgewerkt bij elke toetsaanslag. Het mediane eindsaldo toont het typische resultaat onder de simulaties die niet failliet gaan. Het 10e percentiel vertegenwoordigt een pessimistisch scenario waarin slechts 10% van de uitkomsten slechter is. Het 90e percentiel vertegenwoordigt een optimistisch scenario. De spreiding tussen 10e en 90e percentiel onthult de onzekerheid van de uitkomst. Vergelijk scenarios door een aanname per keer aan te passen om de gevoeligheid van elke parameter te zien.

De veilige opnamerate wordt berekend via automatische binaire zoekopdracht. Het algoritme test iteratief verschillende opnamepercentages, waarbij bij elke stap volledige simulaties worden uitgevoerd, totdat het convergeert naar het maximale percentage dat de faillietkans onder 5% houdt. Dit is het duurzame opnamepercentage volgens de Trinity-studie en de 4%-regel, aangepast aan uw specifieke portefeuille-, rendements- en volatiliteitsparameters. Gebruik Monte Carlo FIRE, SWR Dynamism en Sequence of Returns op portfolios.tools voor aanvullend onderzoek naar opnamestrategieen en om grensgevallen te valideren die de faillietkans alleen niet volledig vastlegt.

Gebruik de Faillietkans Calculator telkens wanneer uw gegevens wijzigen: na significante marktbewegingen, nieuwe portefeuillebijdragen of herziene persoonlijke aannames. Voeg de pagina toe aan bladwijzers voor snelle herberekening zonder software te installeren. De tool werkt volledig offline na het laden, aangezien alle berekeningen lokaal zijn. Vergelijk systematisch meerdere scenarios: test verschillende opnamepercentages, tijdshorizonten en combinaties van rendement en volatiliteit om het volledige bereik van mogelijke resultaten te begrijpen voordat u pensioenbeslissingen neemt.

Stap voor stap

  1. Open de Faillietkans Calculator en voer uw portefeuillesaldo, opnamepercentage, verwacht rendement, volatiliteit en tijdshorizon in.
  2. Bekijk de berekende faillietkans, het slagingspercentage, de eindsaldi en de veilige opnamerate.
  3. Pas de aannames een voor een aan en vergelijk scenarios naast elkaar om de gevoeligheid van elke parameter te begrijpen.

Rekenvoorbeeld

Voer een portefeuille van 500.000$, een opname van 4%, een verwacht rendement van 7%, een volatiliteit van 15% en een horizon van 30 jaar in. De calculator voert 10.000 Monte Carlo simulaties uit met vaste-seed willekeurige getallengeneratie voor reproduceerbare resultaten. Elke simulatie past de Box-Muller transformatie toe om jaarlijks normaal verdeelde rendementen te genereren.

Pas een variabele per keer aan om de gevoeligheid te zien: verlaag de opname naar 3,5% en zie hoe de faillietkans daalt. Verhoog de volatiliteit naar 20% en zie hoe deze stijgt. De Faillietkans Calculator werkt direct bij zodat u stresstests kunt uitvoeren met optimistische en conservatieve aannames voordat u handelt.

Wanneer Deze Calculator Gebruiken

Gebruik de Faillietkans Calculator wanneer u een snelle analyse van pensioenscenarios nodig heeft voordat u uw opnamepercentage aanpast, uw activaspreiding wijzigt of uw pensioenplan herziet. Ideaal voor snelle gevoeligheidstests en om te begrijpen hoe opnamepercentage, volatiliteit en tijdshorizon op elkaar inwerken.

Combineer met gerelateerde tools wanneer de beslissing belastingen, liquiditeit, sociale zekerheid of meerjarige projecties omvat die verder gaan dan wat een enkele faillietkansmetriek kan vatten. Gebruik Monte Carlo FIRE voor gedetailleerdere modellering met meerdere inkomensbronnen en variabele uitgaven tijdens pensionering.

Veelvoorkomende Fouten

Resultaten kopieren zonder de invoereenheden te controleren of verouderde marktprijzen te gebruiken is een veelvoorkomende fout bij de Faillietkans Calculator. Bevestig dat de volatiliteit in jaarlijkse procentpunten is, niet in decimalen of maandelijks. Controleer of het opnamepercentage een percentage van het initiele portefeuillesaldo is, geen absoluut dollarbedrag.

Een enkel basisscenario uitvoeren negeert staartrisicos. Voer stresstests uit met conservatieve gegevens: verlaag het verwachte rendement, verhoog de volatiliteit en verleng de tijdshorizon. Vergelijk met de hieronder vermelde gerelateerde tools wanneer de beslissing materieel is. Het sequentierisico betekent dat twee gepensioneerden met hetzelfde gemiddelde rendement radicaal verschillende resultaten kunnen hebben afhankelijk van de volgorde waarin de rendementen optreden.

De Formule

Elk jaar: Portefeuille = (Portefeuille − Opname) × (1 + Rendement)

Failliet als Portefeuille ≤ 0 voor einde horizon

Gebruikt vaste nominale opnames zonder inflatieaanpassing. Het sequentierendementsrisico domineert de resultaten in de praktijk.

Beperkingen en Aannames

Het model gebruikt vaste nominale opnames zonder inflatieaanpassing. Rendementen worden verondersteld onafhankelijk en identiek verdeeld te zijn elk jaar, zonder autocorrelatie of mean reversion. De lognormale verdeling kan extreme fat-tail gebeurtenissen onderschatten. Het sequentierendementsrisico domineert de resultaten in de praktijk. Kosten, belastingen, marktslippage en veranderingen in uitgavenpatronen worden niet gemodelleerd. De Faillietkans Calculator vervangt geen persoonlijk advies. Kosten, slippage, rekening-specifieke regels en gedragsbeperkingen kunnen de werkelijke resultaten aanzienlijk veranderen.

Belangrijke Termen

Wat de faillietkans meet
De faillietkans schat de kans dat een pensioenportefeuille volledig uitgeput raakt voor het einde van de planningshorizon onder aannames van lognormaal verdeelde rendementen, berekend via Monte Carlo simulatie met 10.000 onafhankelijke iteraties.
Hoe de Monte Carlo simulatie werkt
Elk jaar binnen elke Monte Carlo simulatie ontwikkelt de portefeuille zich door de vaste opname af te trekken en een willekeurig gegenereerd rendement toe te passen via de Box-Muller transformatie, die uniforme getallen van een vaste-seed generator omzet in normaal verdeelde variabelen.
Modelaanname
Het model veronderstelt onafhankelijke lognormale rendementen, vaste nominale opnames zonder inflatie en afwezigheid van kosten en belastingen. Het sequentierendementsrisico is de belangrijkste bepalende factor voor faillissement in reele scenarios.

Alternatieven Vergelijken

Gebruik Monte Carlo FIRE, SWR Dynamism en Sequence of Returns op portfolios.tools voor analyse van opnamestrategieen bij pensionering. Gebruik die calculators wanneer de faillietkans calculator alleen niet de volledige beslissing dekt.

Interne links op portfolios.tools maken het mogelijk calculators te koppelen: voer eerst de Faillietkans Calculator uit en valideer daarna grensgevallen met een gespecialiseerde tool uit de gerelateerde sectie hieronder.

FAQ

Hoe werkt de Monte Carlo simulatie van faillietkans?

De faillietkans schat de kans dat een pensioenportefeuille volledig uitgeput raakt voordat de planningshorizon eindigt, onder aannames van lognormaal verdeelde rendementen. Deze calculator voert Monte Carlo simulaties direct in uw browser uit op portfolios.tools zonder gegevens naar een server te sturen. Het model neemt een initieel portefeuillesaldo, een vast jaarlijks opnamepercentage, een verwacht rendement, een volatiliteit en een tijdshorizon in jaren. Elke simulatie genereert een willekeurige reeks jaarlijkse rendementen met behulp van de Box-Muller transformatie om uniforme getallen om te zetten in normaal verdeelde. De portefeuille ontwikkelt zich jaar na jaar door de opname af te trekken en het gegenereerde rendement toe te passen. Als het saldo in enig jaar voor het einde van de horizon op nul of lager uitkomt, telt die simulatie als failliet. De faillietkans is het percentage simulaties dat in faillissement eindigt. Studenten gebruiken het voor huiswerkcontrole, analisten voor snelle gevoeligheidstests en financiele planners voor scenarioanalyse. De resultaten hangen af van de kwaliteit van de invoergegevens: te optimistische aannames kunnen valse zekerheid geven zelfs wanneer de wiskunde correct is.

Hoe wordt de formule toegepast in de Faillietkans Calculator?

De formule wordt iteratief jaar na jaar toegepast binnen elke Monte Carlo simulatie. Elk jaar trekt de calculator het opnamebedrag af van het portefeuillesaldo en past vervolgens het willekeurig gegenereerde rendement voor dat jaar toe. De rendementen worden gegenereerd met de Box-Muller methode: twee onafhankelijke uniforme willekeurige getallen van een generator met vaste seed worden omgezet in een normale variabele met het gemiddelde van het verwachte rendement en de standaardafwijking van de volatiliteit. De vaste seed garandeert dat dezelfde invoer altijd dezelfde resultaten oplevert, essentieel voor controleerbaarheid en reproduceerbaarheid. De veilige opnamerate wordt berekend via binaire zoekopdracht: het algoritme test verschillende opnamepercentages totdat het maximale percentage is gevonden dat de faillietkans onder 5% houdt. De mediane en 10e en 90e percentiel eindsaldi tonen de volledige verdeling van mogelijke uitkomsten, niet alleen het gemiddelde geval.

Hoe interpreteer ik de resultaten van de Faillietkans Calculator?

Interpreteer resultaten in context, niet als automatische koop-, verkoop- of acceptatiesignalen. Een faillietkans van 5% betekent dat in 500 van de 10.000 simulaties de portefeuille voor de horizon was uitgeput. Een slagingspercentage van 95% is de standaarddrempel in pensioenplanning, maar geen garantie. Het mediane eindsaldo toont het typische resultaat als er geen faillissement optreedt. De 10e en 90e percentielen onthullen de spreiding: een laag 10e percentiel gecombineerd met een lage faillietkans suggereert dat de meeste scenarios overleven maar sommige zeer weinig kapitaal overlaten. De veilige opnamerate geeft het maximale percentage aan dat u jaarlijks kunt opnemen terwijl de faillietkans onder 5% blijft. Combineer deze tool met gerelateerde calculators op portfolios.tools wanneer uw beslissing belastingen, liquiditeit of meerjarige projecties omvat die een enkele metriek niet kan vatten.

Wat zijn veelvoorkomende fouten bij de Faillietkans Calculator?

Veelvoorkomende fouten zijn het mengen van jaarlijkse en maandelijkse cijfers zonder omrekening, het negeren van inflatie bij opnames en het behandelen van puntschattingen als zekerheid. De volatiliteit moet worden ingevoerd als jaarlijkse standaardafwijking in procentpunten, niet als variantie. De opname is een percentage van het beginsaldo, geen dollarbedrag. Een te optimistisch verwacht rendement of een te lage volatiliteit onderschat de werkelijke faillietkans. Een andere veelvoorkomende fout is niet te bedenken dat het model vaste nominale opnames gebruikt: in de praktijk ondermijnt inflatie de koopkracht en kan stijgende opnames vereisen. Het sequentierisico, waarbij negatieve rendementen in de eerste pensioenjaren onevenredige schade veroorzaken, is de belangrijkste bron van faillissement in reele scenarios. Voer stresstests uit met conservatieve en optimistische gegevens voordat u handelt. Documenteer uw aannames bij het delen van resultaten met collegas of clienten.

Wat zijn de beperkingen van de Faillietkans Calculator?

De modelbeperkingen omvatten: vaste nominale opnames zonder inflatieaanpassing, wat het risico in inflatoire omgevingen onderschat; onafhankelijke en identiek verdeelde rendementen elk jaar, zonder autocorrelatie of mean reversion; lognormale verdeling die extreme fat-tail gebeurtenissen kan onderschatten; afwezigheid van kosten, belastingen en marktslippage; geen rekening houdend met veranderingen in uitgavenpatroon tijdens pensionering; de berekende veilige opnamerate gaat uit van een vaste 5% faillietdrempel, die mogelijk niet overeenkomt met uw risicotolerantie. Het sequentierendementsrisico domineert de echte resultaten en het model bevat geen dynamische opnamestrategieen die echte gepensioneerden doorgaans hanteren. Deze pagina biedt uitsluitend educatieve wiskunde, geen persoonlijk beleggings-, belasting- of juridisch advies.

Kan ik de Faillietkans Calculator op een telefoon of tablet gebruiken?

Ja. De Faillietkans Calculator werkt volledig in elke moderne mobiele browser met dezelfde formules als op desktop. De interface past zich aan kleine schermen aan en alle berekeningen worden lokaal uitgevoerd zonder serverafhankelijkheid. Optionele lokale opslag kan uw invoergegevens op het apparaat onthouden wanneer ingeschakeld in de browserinstellingen, maar verzendt nooit portefeuillecijfers over het netwerk.

Waar worden mijn gegevens opgeslagen bij de Faillietkans Calculator?

Nergens op onze servers. Alle berekeningen worden lokaal in uw browser uitgevoerd via JavaScript. De Monte Carlo simulaties, de willekeurige getallengeneratie en de berekeningen van de veilige opnamerate vinden volledig op uw apparaat plaats. Optionele lokale opslag bewaart formuliervelden uitsluitend op uw apparaat en verzendt nooit portefeuillewaarden over het netwerk. Wij verzenden, verzamelen of bewaren geen financiele gegevens op externe servers.

Moet ik vertrouwen op de Faillietkans Calculator voor belasting- of juridische beslissingen?

Nee. De Faillietkans Calculator biedt uitsluitend educatieve wiskunde. Belastingwetten, pensioenrekeningregels en persoonlijke omstandigheden varieren aanzienlijk. Monte Carlo simulaties kunnen geen toekomstige wetswijzigingen, belastingtarieven of socialezekerheidsregels voorspellen. Raadpleeg een gekwalificeerde belasting- of juridisch professional voordat u transacties uitvoert met materiele gevolgen. Deze tool is een educatief startpunt, geen vervanging voor persoonlijk professioneel advies.

Gerelateerde Tools

Gebruik Monte Carlo FIRE, SWR Dynamism en Sequence of Returns op portfolios.tools voor onderzoek naar opnamestrategieen. Deze tools vullen de faillietkans aan met analyse van dynamische opnames, gevoeligheid van veilige opnamerates en expliciete modellering van het sequentierisico.